Pogoda w Kretowinach

Pogoda w Kretowinach – dane z lokalnej stacji meteo.

Pogoda w Kretowinach, podobnie jak w całym kraju, charakteryzuje się dużą zmiennością. Obecność dużego akwenu sprawia, że wspomniana dynamika stanów pogody przybiera na sile.

Mimo merytorycznych nieprawidłowości związanych z lokalizacją stacji pogodowej w takim miejscu, postaramy się, aby pogoda w Kretowinach na stronach naszego serwisu prezentowana była z wykorzystaniem niewielkiej lokalnej stacji meteorologicznej.

Ze względu na dużą dostępność informacji o stanach pogody w sieci oraz techniczne kłopoty z ciągłym transferem danych, od tego roku (2016) wstrzymana została prezentacja wskazań naszej stacji pogodowej.

Tymczasem odsyłam zainteresowanych na strony portali pogodowych, np. Meteoprog, gdzie prezentowana jest m.in. pogoda w Kretowinach wraz z kilkudniową prognozą. Pomimo specyficznego przebiegu stanów pogodowych nad jeziorem Narie, często pozostają one zbliżone do pogody panującej w Morągu.

Pogoda w Kretowinach, to prawdopodobnie najważniejszy czynnik „pozaludzki”, który bezpośrednio wpływa na percepcję tego miejsca i corocznie, szczególnie w letnim okresie, stanowi żelazny punkt w rozmowach wypoczywających tutaj turystów.