Zima(?) w Kretowinach.

0 Posted by
Posted in Ogólne

Wszyscy, którzy zaplanowali zimowy odpoczynek w Kretowinach w obecnym sezonie, czują chyba spore rozczarowanie.

Zarówno bojerowcy, jak i miłośnicy biegów narciarski czy choćby wędkarze, nie mają sposobności skorzystania ze wszystkich możliwości jakie zazwyczaj daje ta pora roku wypoczywającym nad Jeziorem Narie. Wszystko za sprawą łagodnej póki co zimy, która w tym roku postanowiła, że nie będzie zbyt dużo śniegu, a mróz raczej nieduży.

zimą w Kretowinach

Brak śniegu w połączeniu z niewielką (jeśli w ogóle) pokrywą lodową sprawią prawdopodobnie, że poziom wody w Jeziorze Narie, który jesienią był bardzo niski, nie podniesie się wiosną do przeciętnego poziomu. To może być spory problem dla całego jeziora w okresie letnim. Oprócz zmian w funkcjonowaniu zbiornika i jego mieszkańców, niski poziom wody będzie problemem też dla turystów, choćby ze względu na dużą różnicę poziomu miedzy lustrem wody a powierzchnią pomostów. Sprawa była już uciążliwa latem zeszłego roku, a jeśli się pogłębi w tym, będziemy mogli mówić o prawdziwym problemie.

Pomosty w Kretowinach

Poniżej jeszcze kilka zdjęć z niby zimowym pejzażem w Kretowinach. Jeśli ktoś z odwiedzających naszą stronę ma zdjęcia z Kretowin lub znad Jeziora Narie – zapraszamy do prezentowania ich na stronach serwisu W Kretowinach.

Molo w KretowinachOśrodek w Kretowinach nad Jeziorem Nariezimową porą w Kretowinach

Dodaj komentarz